Haberler

DJI Hakkında Bilgiler

Çin merkezli bir teknoloji şirketidir. Şirket, 2006 yılında Frank Wong tarafından kurulmuş olup sivil insansız hava araçları ile kamera yalpa çemberi, uçuş platformları, kameralar, tahrik sistemleri, kamera sabitleyicileri ve uçuş kontrol sistemleri üretmektedir. Şirketin merkezi Shenzhen’de yer almaktadır.

DJI ne anlama gelmektedir?

Dà-Jiāng Innovations Science and Technology Co. Ltd.

Çince: 大疆创新科技有限公司

DJI, İHA pazarının %70’inden fazlasını oluşturmakta olup ticari ve sivil İHA endüstrisinde dünya lideridir.

DJI’ın sahibi kimdir?

DJI diğer birçok teknoloji firmasına göre epey yeni. 2006 yılında Çin’de kurulduğundan itibaren drone üretimlerine başlayan ve dünyanın dört bir yanına ihraç eden bu şirket; kısa sürede tanınmasını da şüphesiz ki son yılların epey popüler ürünlerinden biri üzerinde çalışmasına borçludur.

DJI’ın kurucusu ve CEO’su olan Frank Wang; firma olarak en büyük vizyonlarının tüm dünyayı drone eğlencesiyle tanıştırmak ve bu uğurda sürekli daha iyisi için çalışmak olduğunu belirtmiştir.

En meşhur modelleri: Mavic 3 ve Phantom2 başta olmak üzere birçok farklı drone modeli, ürettiği cihazlara uygun kameralar, yedek parçalar, aparatlar da üretmektedir.

Economist dergisine bile konu olmayı başaran DJI firması; drone üretiminin öncülerinden kabul edilmekte ve CEO’su Frank Wang da dünyanın yeni milyarderleri arasındaki yerini korumaktadır.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu