İncelemeler

DJI Mavic 2 Pro VS DJI Phantom 4 Pro

Drone pazarının içine düştüyseniz karar vermekte zorlanabilirsiniz çünkü piyasa oldukça geniş ve bir çok seçenek var. Bu yazımızda DJI Mavic 2 Pro ve DJI Phantom 4 Pro dronun karşılaştırarak  ve satın alacağınız dronun özelliklerinden bahsedelim.

Uçuş Zamanı

Mavic 2 Pro havada 31 dakika kalabiliyorken Phantom 4 Pro 30 dakika uçabilmektedir. Uçuş zamanı bakımından kıyaslayacak olursak  Mavic 2 Pro daha iyidir.

Maksimum Hız Açısından

Mavic 2 Pro ve Phantom 4 Pro’nun yani her iki dronunda maksimum hızı 45 mil’dir.

Uçuş Menzil Bakımından

Mavic 2 Pro uçuş menzili 8 km iken Phantom 4 Pro ‘nun uçuş menzili 7 km’dir. Uçuş menzili bakımından kıyaslayacak olursak Mavic 2 Pro’nun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Boyut Bakımları Açısından

Mavic 2 Pro Katlanabilir ve kompakt bir tasarımken 907 gr ağrlığa sahip .DJI Phantom 4 Pro ise katlanmayan bir model iken 1388 gr’dır. Mavic 2 Pro hem ağırlık hem de katlanabilme açısından daha iyidir.

Kalite ve Dayanıklılık Açısından

Mavic 2 Pro daha güçlü ve daha az gürültülü bir modeldir Phantom 4 Pro modele göre .DJI Mavic 2 Pro 70db gürültüye sahipken Phantom 4 pro 80 db gürültüye sahiptir.

Kurulum Zamanları Açısından

Mavic 2 Pronun uçuşa hazırlanma süresi 1 dakika 13 saniye sürerken ,DJI Phantom 4 Pro ise 1 dakika 10 saniye sürmektedir. Aralarında kurulum olarak çok büyük bir fark gözükmemektedir.

Dahili Depolama Açısından

Mavic 2 Pro 8 GB dahili depolama alanına sahiptir ama DJI Phantom 4 Pro ise dahili depolama alanına sahip değildir. Depolama açısından kıyaslayacak olursak mavic 2 dronun phantom 4 göre daha iyi olduğunu diyebiliriz.

HYPERLAPSE Özelliği Açısından

Mavic2 Pro dronda Hyperlapse özelliği bulunuyorken DJI Phantom 4 Pro dronda böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Renk Derinliği

Mavic 2 Pro renk derinliği açısından fazla renk sunmakta ve aynı zamanda HDR özelliğine de sahiptir. Mavic 2 Pro  10 bit DLog – M renk sunarken Phantom 4 Pro 8 bit renk sunmaktadır.

Fiyat Bakımından

Fiyat bakımından karşılaştıracak olursak bir fark gözükmektedir. DJI Mavic 2 Pro Fiyatı 1.449 $ ‘dır ve DJI Phantom 4 Pro drone ise 1.499 $ ‘ dır.

Sonuç olarak Mavic 2 Pro dronun Phantom 4 pro göre daha iyi olduğu diyebiliriz. Mavic 2 Pronun diğer drona göre avantajlarının olduğunu diyebiliriz. Hem katlanabilir bir model olması hem de  ağırlığının daha hafif olması açısından da dikkatleri üzerine çekmektedir.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu