Haberler

Mavic 3, Resmi Olarak Tanıtıldı!

Sınıfının en iyi dronu MAVİC 2′den sonra 3 Yıllık uzun bir bekleyişin ardından bugün beklenen DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone modelleri tanıtıldı.

Daha önceleri ABD ordusunda kullanımı yasaklanan ve çıkış sürecinde Federal Güvenlik Yasasına takılan DJI tüm bu engeller karşısında yeni çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Üstelik geofacing gibi koyulan bir çok özellik sebebiyle kullanıcıdan tepki almayı göze alarak yasal düzenlemelere uyarak ürün geliştirdi.

Resmi Tanıtım Videosu

DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone modelleri, iddialı özelliklere sahipler. Daha önce sızdırılan yani tasarımlarında sürpriz olmayan ürünler, ilk olarak Hasselblad imzalı çift kameralarıyla dikkat çekiyor. Üst üste konumlandırılan bu kameralardan birisi 24 mm sabit lense sahip, diğeri ise 28x hibrit (Optik + dijital) zoom getiriyor.

Yeni modeller temelde Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom ile sunulan altyapıyı bir araya getiriyor. Kamera kısmında geniş açılı lens dikkat çekiyor. F/2.8 ve f/11 arası değişken diyaframlı ana kamerada 4/3 boyutunda sensör taşıyan ürünler, 12-bit RAW formatında 20 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor ve 5.1K 60 fps ya da 4K 120 FPS video çekimi gerçekleştirebiliyor.

Cine Modeli İçin Dahili 1 TB Depolama

Tahmini olarak yurt dışı fiyatının 4.999 USD olması beklenen DJI Mavic 3 Cine drone modelinde yerleşik olarak 1 TB’lık SSD depolama ve Apple ProRes 422 HQ format desteği yer alıyor. Ayrıca Cine Modelinde ND filtre seti dahili olarak gönderilmiş olacak.

Türkiye’den İlk İnceleme

DJI Mavic 3’ün Türkiye’de ki çekimleri Türk Drone Pilotları Necat KALKAN, Yusuf Kaan YILDIRIM ve Oğuz ALBAYRAK tarafından Kapadokya ve Istanbul’da gerçekleştirildi.

Güçlü Batarya Uzun Menzil

Toplamda 46 dakikaya varan uçuş süresi ve Wifi 6 desteği ile 15 KM menzile sahip Mavic 3 bize oldukça güzel bir uçuş deneyimi tanımış olacak.

İşte Mavic 3’ün Perakende Fiyatı

Aşağıdaki rakamlar henüz kesin olmamakla birlikte, DJI portalında şu anda gösterilen fiyatların bu olduğu tarafımıza iletilmiştir. Bu sayıların hala biraz değişebileceğini unutmayınız.

  • Mavic 3: 2.049 USD
  • Mavic 3 Fly Higher Combo: 2.799 USD
  • Mavic 3 Cine Premium Combo: 4.999 USD

Lütfen yorum kısmında fikrinizi belirtin. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu