Haberler

Mavic 3’ün Gelişi 2021 Yazını Bulacak

DJI’dan gelen bilgilere dayanarak, yeni Mavic 3’ün ‘ Trump gidene kadar ‘ erteleneceği bilgisini almıştık. Şimdi, Başkan Trump Başkanlıktan ayrılmasına rağmen, yeni Mavic 3’ün 2021 yazından önce piyasaya sürülme ihtimalinin düşük olduğunu öğrendik.

ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA) başkanı Steve Dickson, 2020 sonunda yürürlüğe girecek ve kamoyunda yeni drone uçuş hukuku diye adlandırılan yasayla ilgili detaylar paylaştı.

Yeni yasayla istisnasız her dronun bir elektronik plakası olacak ve bu elektronik plaka üzerinden drone, devlet tarafından takip edilebilecek. DJI’dan önemli pozisyonda bir yetkili okuduğunuz haberi yapan Haye Kesteloo’ya, bu yasanın netleşmesini bekliyoruz, yasa netleştikten sonra bu yasaya göre Mavic 3’ün seri üretim aşamasına gelmesi 6 ayı bulabilir, Mavic 3, 2021 yazına kadar çıkmama olasılığı yüksek şeklinde ifadelerde bulundu.

Mavic 3’de Ne görmek istiyoruz?

İki kamera yapılandırmasıyla Mavic 2 için olduğu gibi Mavic 3 için iki model olup olmayacağından emin değiliz. Mevcut Zoom ve Pro modellerini bir araya getirmek güzel olurdu. Mavic 3 muhtemelen 1 inçlik sensörü koruyacak olsa da, daha yüksek kalitede zum yapılmasına olanak tanıyan dahili optik zumu görmek isteriz. Buna daha iyi düşük ışık performansı ve daha fazla dinamik aralık dahildir. Ancak, bu kadar büyük bir sensöre bir zoom lens takmak zor olabilir.

Ekleneceğini umduğumuz bir diğer özellik de 24 veya 30 fps’de 5K video. 5K 60fps iyi olurdu, ancak bu çok fazla işlem gerektirir. Böylece Mavic 3’ün 24 veya 30 fps olması çok daha muhtemeldir, bu da sinematik çekimlere ve videoyu düzenlerken çerçeveye dijital olarak yakınlaştırma yeteneğine daha fazla olanak tanır.

DJI Smart Controller’ın Mavic 3’e dahil edilmesi de iyi olurdu. Drone ile birlikte yeni bir Smart Controller başlatılabilir ve kutuda yerleşik bir ekrana sahip bir denetleyiciye sahip olmak güzel olurdu. Bu, telefonunuzun drone’ya bağlı olma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Siz Mavic 3 serisinde ne görmek istiyorsunuz? Lütfen yorum kısmında fikrinizi belirtin. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Etiketler

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı