Haberler

Mavic 3, 5 Kasım’da Tanıtılacak!

DJI’dan gelen bilgilere dayanarak, yeni Mavic 3’ün ‘ Trump gidene kadar ‘ erteleneceği bilgisini almıştık. Başkan Trump Başkanlıktan ayrılmasına rağmen, yeni Mavic 3’ün 2021 yazından önce piyasaya sürülme ihtimalinin düşük olduğunu öğrenmiştik.

ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA) 2020 sonunda yürürlüğe giren ve drone uçuş hukuku diye adlandırılan yasa ve DJI’ın tasarım konusunda ki kararsızlığı Mavic 3’ün çıkış tarihini oldukça geciktirdi.

Mavic 2 Cihazınızı Satmak mı istiyorsunuz? Buraya tıklayarak ilan verebilirsiniz.

Yeni yasayla istisnasız her dronun bir elektronik plakası olacak ve bu elektronik plaka üzerinden drone, devlet tarafından takip edilebilecek.

Şüphesiz en iyi dronu üretmek ve inovasyon katmak için uğraşıyorlar ancak kullanıcıların Mavic 3 konusunda pek sabrı kalmadı gibi görünüyor.

Bazı Çin kaynaklarından aldığımız bilgiye göre yıl bitmeden (21 Ekim) süpriz şekilde piyasaya sürülebileceği yönünde bilgiler olmakla birlikte cihaz ile ilgili bazı sızıntılar mevcut.

Sızıntılar Kapıda

Cihaz seri üretime geçecekse test uçuşları yapılmak zorunda ve bu daha çok sızıntıyı beraberinde getirecek. Önümüzde ki günlerde daha çok görsel sızıntısı olacaktır.

Balık Gözü Kamera

Her zaman olduğu gibi Hasselblad kamera kullanıldığı ve onun haricinde geniş açı özelliği bulunan kamera eklediğini engellerden kaçınmak için ise bu kamerayı kullandığı bilgisini aldık. Çıkacak olan modelde Mavic 2 Pro ve Zoom modelleri bir araya getirilmiş. Mavic 2 Pro ve Zoom arasında kalan birçok kullanıcı içi bu iyi haber. Ayrıca kamera lens optiklerinde iyileştirilme yapılmış.

Son sızdırılan bilgilere göre; Mavic 3’ün zoom kamerası 7x optik zoom yaparken 4x’de digital zoom yapacak yani totalde 28x bir zoom mümkün. Ana kameranın sensör boyutu ise 4/3inch.

Ayrıca çıkan sızıntılardan 46 dakika uçuş süresi olacağını tahmin ediyoruz.

Siz Mavic 3 serisinde ne görmek istiyorsunuz? Lütfen yorum kısmında fikrinizi belirtin. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu