Haberler

Mavic AIR 2 İçin Kamera Ve Güvenlik Güncellemesi

DJI tarafından Fly güncellemesinin yanı sıra, DJI Mavic Air 2, Advanced Pilot Assistance System (APAS) güvenlik ayarlarını ve kamera ayarlarını iyileştiren, güvenlik ayarları üzerinde daha kolay kontrol sağlayan ve yeni yakınlaştırma modları sunan güncelleme gönderildi.

Mavic Air 2 aygıt yazılımının yeni sürümü 01.00.0340’tır ve tüm yeni ayarlara erişmek için DJI Fly uygulamasının 1.1.6 sürümüne güncellenmesini gerektirir. Güncelleme şu anda DJI Fly uygulamasında mevcuttur.

APAS Güvenlik Ayarları

Engel Kaldırma

DJI Fly uygulamasının ayarlar sayfasındaki güvenlik sekmesinin altına DJI, Uçuş Yardımı adlı yeni bir bölüm ekledi. Yeni bölüm, dronun bir nesneye doğru uçarken nasıl davranacağını kontrol etmenizi sağlar. Dronun engelin etrafından uçmasına, dronun önünde durduğu yerde fren yapmasına veya dronun engelin içine doğru uçmasına izin veren bypass’ı seçebilirsiniz.

Yana Doğru Uçuşu Devre Dışı Bırak

Bu seçenek, Mavic Air 2’nin ön veya arka engellerden kaçınma kameraları ile bir nesne tespit etmesi durumunda sola veya sağa uçmasını devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Dar bir alanda uçuyorsanız güzel bir seçenek.

Yeni Güvenlik Ayarları

Kamera ayarları

Gelişmiş güvenlik kontrollerinin yanı sıra artık 4K NARROW, 2.7K ve 1080p’de çekim yaparken dijital olarak yakınlaştırma yapabilirsiniz.

4K NARROW ile çekim, 30 fps’de dijital olarak 1x ve 2x yakınlaştırmanıza olanak tanır. 2.7K’da çekim yapmak, 60 fps’de 2x’e kadar yakınlaştırmanıza da olanak tanır.

1080p’de çekim yapıyorsanız, 60 fps’de 4x’e kadar yakınlaştırabilirsiniz.

DJI’nin yeni ve daha gelişmiş özellikler getirmek için DJI Fly uygulamasını ve Mavic Air 2’yi güncelleme çabalarının devam ettiğini görmek harika. Umarım yakın zamanda Mavic 2 serisi için de benzer bir güncelleme görürüz.

Yeni güncellemeyle uçuyor musunuz? DJI, DJI Fly uygulamasına başka neler eklemelidir?

Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi öğrenmek isteriz.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu