Haberler

Tehlikeli görevler için: DJI Matrice 300 RTK

55 Dakikalık uçuş süresiyle muhteşem görev arkadaşı DJI Matrice 300 RTK DJI tarafından resmi olarak duyruldu.

M300 RTK,   55 dakikalık çok uzun bir uçuş süresi, altı yönlü engellerden kaçınma gibi özelliklerin yanı sıra iki kat yük kapasitesi ile güçlü Payload (kamera vb.) taşımasını mümkün kılıyor.

Zorlu hava koşullarında uçuş imkanı,  IP45 hava sızdırmazlığı yağmur ve toza karşı dayanıklılık gibi özellikler de sunan Matrice 300 kendi kendini ısıtan bir pil ile, drone’nun -4 ila 122 derece arasında geniş bir sıcaklık aralığında çalışabiliyor.

DJI Matrice 300 RTK, kontrol cihazından 15 kilometre kadar uçabilir ve yine de 1080p video aktarım imkanına sahip. Bu video ve diğer veriler AES-256 şifrelemesi kullanılarak korunabilmekte. Ve farklı senaryolarda kullanabileceğiniz Drone, iki ortak pilot tarafından da çalıştırılabiliyor.

En İyi Takım Arkadaşı Olma Yolunda

Güç hatları veya demiryolları gibi ağır görsel inceleme ve veri toplama çalışmaları için yardımcı olması için üretilmiş. DJI tarafından bu amaç için birçok gelişmiş kamera özelliği de sunulmaktadır.

Drone uçuşun her yönünü, hatta kamera ayarlarını kaydetmesini sağlayan canlı görev kaydı içerir. Bu, çalışanların bir drone’nu tekrar tekrar tekrarlayacağı bir denetim görevi üzerinde eğitmelerini sağlar.

AI (Yapay Zeka) nokta kontrolü ile operatörler, fotoğrafın transformatör gibi belirli bir bölümünü, yani denetime tabi olarak işaretleyebilir. AI algoritmaları, kameranın gelecekteki bir uçuşta gördükleriyle karşılaştırır, böylece konuyu her uçuşta aynı şekilde çerçeveleyebilir.

M300 RTK, DJI’nin Zenmuse H20 serisinden bazı güçlü seçenekler sunmakta. 

Birincisi üçlü kamera kurulumudur. 20 megapiksel, 23x zoom kamera; 12 MP geniş açılı kamera; ve 1,200 metreye (3,937 fit) kadar ölçüm yapan bir lazer telemetre. 

İkincisi radyometrik bir termal kamera ekler. Operatörler için işleri kolaylaştırmak için drone, operatörün ileri geri gitmesine gerek kalmadan üç kameradan videoları veya fotoğrafları bir kerede yakalayan tek tıklamayla çekim özelliği sunar.

Güvenli Uçuş

DJI Matrice 300 RTK, karmaşık ve zorlu görevler için uçarken altı yönlü sensörleri sayesinde; 40 metreye kadar engelleri algılayarak güvenli uçuş sağlar.

Tüm yeni DJI dronları gibi M300 RTK da şirketin AirSense teknolojisine sahiptir. ADS-B alıcısı, yakındaki insanlı uçaklardan gelen sinyalleri alır ve bulundukları yerdeki drone pilotunu uyarır.

DJI Lider Şirket Olma Konusunda Kararlı

 27 Nisan’da, en zorlayıcı tüketici uçağı Mavic Air 2’yi piyasaya sürdü. Şimdi endüstriyel sınıf Matrice 300 RTK ile drone spektrumunun diğer ucundaki son başarısını gösteriyor. Bu iki çok farklı insansız hava aracı, dünyanın en büyük insansız hava aracı üreticisinden tüm insanlığa armağan diyebiliriz.

COVID-19 ekonomik krizine rağmen şirket yavaşlama belirtileri göstermiyor. 

İşte O Etkileyici Tanıtım Videosu

Bu şaheser drone hakkında ki değerli görüşlerinizi yorum kısmında lütfen bize bildirin. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Yazar: Ali KÖRÜK

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu