Haberler

Coronavirus ve Droneların Başarısı

Çin hükümeti'nin salgınla mücadelesinde droneların büyük başarısı.

Çinli yetkililer, hoparlör entegre ettikleri drone’ları, insanların yüz maskelerini mutlaka takmaları ve Koronavirüs salgınından nasıl korunacakları konusunda uyarılarda bulunmak için kullanıldı.

QR Kod ile Kimlik Doğrulama

Bir çok drone’da QR kod teknolojisinin kullanıldığı göze çarpıyor. Bu kodların cep telefonu ile okutulması durumunda, o kişinin sağlık durumunun kayıt altına alınması sağlanıyor.

Yaşlılar virüse karşı drone ile uyarıldı

Oldukça kalabalık nüfusa sahip Çin’de Korona virüsü kaynaklı ölümlerin önüne geçilebilmek için yaşlılara drone ile seslenerek evlerine dönmeleri için uyarıda bulunarak olası ölümlerin önüne geçildi.

Termal Görüşlü Dronelar

Hunan eyaletindeki güvenlik güçleri, termal görüntüleme teknolojisine sahip drone’lar ile ateşi yüksek olan insanları tespit edebiliyor. Bu sayede Drone Devriyeleri ile salgının önüne geçilebiliyor.

Mucizevi Alet Drone

Tüm bu faydaları göz önüne alındığında drone’un gerçekten çok faydalı, mucizevi bir icat ya da araç olduğu, İnsanların gökyüzündeki gözü, kulağı, eli ayağı olduğu anlaşılmaktadır.

İnsanoğlu tarihte uçma isteğini gökyüzüne olan merakını bir şekilde gidermiştir. Günümüzde de biz içerik üreticileri İnsansız Hava Araçları yani dronelarla bu işi yapıyoruz.

Kısacası bana göre drone insanların gökyüzünden görme ihtiyacını gidermesine yardımcı olan bir araç.

Ayrıca Drone, fotoğraf veya görüntü çekmek isteyen bir kişinin, en geniş çerçeveden bakabilmesini sağlayan ve sonsuz bir perspektife sahip olmasını sağlayan en değerli gözü ve objektifidir.

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu