FPV

iFlight’ın Yeni Kompakt Kontrollerı: iF8

TBS Tango 2, Frsky X-Lite, BetaFPV LiteRadio ve jumper T lite dan sonra iFlight firması da yeni iF8 modeli ile Kompakt Kontroller arasında yerini almış bulundu. Tüm bu kumandalar PS2 oyun konsol kumandasına benzetilsede: FPV dünyasında ki son gelişmeler daha kompakt cihazların gelecekte geleneksel kontrollarin yerini alacağı görünüyor.

Kompakt cihaz sınıfının en iyileri olan: TBS Tango 2 ve Frsky X-Lite PRO karşılaştırması için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

OpenTX çalıştıran 2.4G 8 kanallı olan kumanda ve Frsky D8 protokolü ile uyumludur . Bu kumanda kullanımı kolay olacak şekilde yeni başlayanlar için tasarlanmışa benziyor. iFlight iF8  üzerinde herhangi bir LCD ekranı veya kontrol düğmesi bulunmamaktadır, sadece gimballer ve ayar modları için 2 üç yollu ve 2 iki yönlü anahtar mevcuttur. 

İF8 ön kısmında pil şarj durumunu gösteren 5 adet led, güç düğmesi, boyunluk için kanca eklenmiş.

Üst tarafında 4 anahtar (2 iki yönlü ve 2 üç yönlü) ve harici anten yuvası bulabilirsiniz.  Arka kısmında kapak bölümü bizi yanıltsada R9 desteği bulunmamaktadır. Bu yönüyle üst düzey kumandalardan ayrılarak başlangıç seviyesi kumanda olduğunu bizlere göstermektedir.

236g ağırlığı olan iFlight iF8 dahili 2S 550mAh batarya ile gelmektedir ve toplamda 6 saat kullanım imkanı saplamaktadır. Ekstra pil almanıza gerek yoktur. 500 TL fiyatı ile yeni başlayanlar için iyi bir alternatif konumunda.

FPV pilotu olarak daha kompakt cihazları mı tercih edersiniz yoksa diğer cihazları mı? Lütfen yorum kısmında görüşünüzü bildirmekten çekinmeyin.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ali KÖRÜK

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu