Rehber

Drone Frame Tamiri

Yüksek dolar kuru sebebiyle yedek parça temininin zor olduğu bugünlerde en son istediğimiz şey FPV dronumuzun kırım yaşamasıdır.

Tam anlamıyla profesyonel bir FPV pilotu olsanız dahi her zaman kırım riskiniz var. Quad’ın en ucuz parçasının bile 10 USD olduğunu varsayarsak: yeni başlayanlar için; parçaların pahalı olması bu hobiyi daha da zorlaştırmaktadır.

Şimdi sizlere bütçenize kolaylık sağlaması açısından hızlı, pratik ve kolay uygulanabilir mucizevi bir yapıştırıcı ile Frame üzerinde meydana gelecek hasarları nasıl onarabileceğinizi anlatacağım. Nedir bu mucize derseniz; işte karşınızda namı değer demiri demire yapıştırabilen İran Yapıştırıcısı!

İran Yapıştırıcısı

Bu yapıştırıcıyı tesadüfen arkadaşımın önerisi üzerine keşfettim. Uzun zamandır Japon yapıştırıcısına bir alternatif arıyordum. Kıvamlı, sürülebilir ve hemen kurumaması açısından bence Japon yapıştırıcına göre çok büyük artıları var. Arabanızı tamir ettirirken çektirdiğiniz macunlar gibi…

Şimdi gelelim ekonomik ama etkili frame tamirine.

Gerekli malzemeler.

Bir fırça yardımı ile hasarlı bölgenin tozunu alın. Daha sonra ıslak bir bezle tamamen tozdan arındırın. Yeterince temizlendiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirse ilk zorlamada kırılacaktır.

Kırık Frame

Kutu içerisinden 2 adet tüp çıkıyor. Birisi siyah diğeri ise beyaz renkte. Emici olmayan bir yüzeyde; ihtiyacınız kadar eşit oranda tüpten çıkartıp iyice karıştırın.

Hazırladığınız macunu daha önce temizlediğiniz hasarlı bölgeye uygulayın. Biraz bol kullanıp etrafına da sürmenizde fayda var.

10 dakika içerisinde sertleşse de ben 30 dakika civarında beklemenizi öneriyorum. Ayrıca pek de hoş olmayan bir kokusu var. Tamamen kuruduğunda kokusu da gitmiş oluyor.

İşte bu kadar basit. Macun kıvamında olması uygulanabileceği bir çok alanı artırıyor. Bu sayede bir çok parçayı onarabilirsiniz. Artık uçuşa hazırız 🙂

Take Off!

Siz dronunuzu onarırken nelerden faydalanıyorsunuz? Lütfen yorum kısmında yorum yapmaktan çekinmeyin. Bilginiz bir çok kullanıcıya ışık olacaktır.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ali Körük

networksherlocked

"Hayatta kalanlar, türlerin ne en güçlüsü ne de en zekisidir; hayatta kalanlar kendini değişime en çok uydurabilenlerdir."

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu